Delta Electronics AMD-24V080W3CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 773 ratings
AMD-24V080W3CA main image
Model Number
AMD-24V080W3CA
Manufacturer
Delta Electronics
Datasheet
AMD-24V080W3CA PDF
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 79W
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Delta Electronics
Series
AMD (80W)
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Region Utilized
International
Form
Desktop (Class I)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
3.3A
Power (Watts)
79 W
No Load Power Consumption
500mW (Max)
Polarization
Applications
Medical
Efficiency
Level V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
DIN, 5 Pin
Cord Length
59" (1.50m)
Input Connector
IEC 320-C14
Size / Dimension
5.91" L x 2.76" W x 1.97" H (150.0mm x 70.0mm x 50.0mm)