Delta Electronics AA30D0512D Bulk sales (1 piece or more)
4.5 797 ratings
AA30D0512D main image
Model Number
AA30D0512D
Manufacturer
Delta Electronics
Datasheet
AA30D0512D PDF
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V 12V 30W
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Delta Electronics
Series
AA30D (30W)
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Input Type
AC
Number of Outputs
2
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
12V
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output (Max)
3A, 1.25A
Power (Watts)
30W
Voltage - Isolation
3 kV
Applications
ITE (Commercial)
Efficiency
76%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Features
Universal Input
Size / Dimension
4.41" L x 2.51" W x 1.01" H (112.0mm x 63.8mm x 25.6mm)