Delta Electronics 20DKCS5B (60 per Box Full Box)
4.9 715 ratings
20DKCS5B main image
Model Number
20DKCS5B
Manufacturer
Delta Electronics
Datasheet
20DKCS5B PDF
Description
LINE FILTER 115/250VAC 20A CHASS
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Delta Electronics
Series
DK
Packaging
Box
Product Status
Active
Filter Type
Single Phase
Configuration
Single Stage
Voltage - Rated DC
Voltage - Rated AC
115V, 250V
Current
20 A
Frequency - Operating
50/60Hz
Applications
General Purpose
Approval Agency
CSA, UR, VDE
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Mounting Type
Chassis Mount
Termination Style
Threaded Post (8-32)
Inductance
600µH