Delta Electronics 10DCCG5C (48 per Box Full Box)
4.9 866 ratings
10DCCG5C main image
Model Number
10DCCG5C
Manufacturer
Delta Electronics
Datasheet
10DCCG5C PDF
Description
LINE FILTER 115/250VAC 10A CHAS
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Delta Electronics
Series
Packaging
Box
Product Status
Active
Filter Type
Single Phase
Configuration
Two Stage
Voltage - Rated DC
Voltage - Rated AC
115V, 250V
Current
10 A
Frequency - Operating
50/60Hz
Applications
Approval Agency
CSA, UR, VDE
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C