DATAFORTH DSCA30-08E (1 Bag)
4.9 858 ratings
DSCA30-08E main image
Model Number
DSCA30-08E
Datasheet
DSCA30-08E PDF
Description
SIGNAL CONDITIONER V-IN DIN RAIL
In Stock : 6
Input Range (Current, Voltage)
0 ~ 50mV
Input Range (Additional)
Output Type
Current, Voltage
Output Range
0 ~ 20mA, 0 ~ 10V
Isolation
1500V
Voltage - Supply
15 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C