DATAFORTH DSCA30-04 (1 Bag)
4.8 760 ratings
DSCA30-04 main image
Model Number
DSCA30-04
Manufacturer
DATAFORTH
Datasheet
DSCA30-04 PDF
Description
SIGNAL CONDITIONER V-IN DIN RAIL
In Stock : 4
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
DATAFORTH
Series
DSCA
Packaging
Bag
Product Status
Active
Type
Signal Conditioner
Input Type
Voltage
Input Range (Current, Voltage)
±10mV
Input Range (Additional)
Output Type
Voltage
Output Range
0 ~ 10V
Isolation
1500V
Voltage - Supply
15 ~ 30VDC
Mounting Type
DIN Rail
Termination Style
Screw Terminal
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C