CUI Inc. PXO7809-500-M-TR In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 617 ratings
PXO7809-500-M-TR main image
Model Number
PXO7809-500-M-TR
Manufacturer
CUI Inc.
Datasheet
PXO7809-500-M-TR PDF
Description
DC-DC NON-ISOLATED, 0.5 A, 12~36
In Stock : 3649
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
CUI Inc.
Series
PXO78-500-M
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
12V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
9V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
500mA
Power (Watts)
4.5 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
93%
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD Module
Size / Dimension
0.47" L x 0.47" W x 0.18" H (12.0mm x 12.0mm x 4.5mm)