CTS-Frequency Controls LP080F33CDT (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 797 ratings
LP080F33CDT main image
Model Number
LP080F33CDT
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Datasheet
LP080F33CDT PDF
Description
CRYSTAL 80.0000MHZ 18PF SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Series
ATSSMLP
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
MHz Crystal
Frequency
80 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Load Capacitance
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
HC-49/US
Size / Dimension
0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)