CTS-Frequency Controls CA32C3003ILT (1 Tape & Reel)
4.9 802 ratings
CA32C3003ILT main image
Model Number
CA32C3003ILT
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Datasheet
CA32C3003ILT PDF
Description
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS TTL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Series
CA32
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Frequency
30 MHz
Function
Enable/Disable
Output
HCMOS, TTL
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
40mA
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)