CTS-Frequency Controls 353VB5A135T (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 807 ratings
353VB5A135T main image
Model Number
353VB5A135T
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Datasheet
353VB5A135T PDF
Description
XTAL OSC VCXO 13.5000MHZ HCMOS
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
CTS-Frequency Controls
Series
353
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Base Resonator
Crystal
Type
VCXO
Frequency
13.5 MHz
Function
Enable/Disable
Output
HCMOS
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±25ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)
25mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)