CTS Electrocomponents 450D252KSD7 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 740 ratings
450D252KSD7 main image
Model Number
450D252KSD7
Datasheet
450D252KSD7 PDF
Description
POT 2.5K OHM 1/2W CARBON LINEAR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Product Status
Active
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Actuator Length
0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)
Size - Body
Round - 0.938" Dia (23.83mm)