CTS Electrocomponents 450D104KSD7 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 860 ratings
450D104KSD7 main image
Model Number
450D104KSD7
Datasheet
450D104KSD7 PDF
Description
POT 100K OHM 1/3W CARBON LINEAR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Product Status
Active
Resistance (Ohms)
100k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Actuator Length
0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)
Size - Body
Round - 0.938" Dia (23.83mm)