CTS Electrocomponents 448UD3103BDN Bulk sales (1 piece or more)
4.9 705 ratings
448UD3103BDN main image
Model Number
448UD3103BDN
Manufacturer
CTS Electrocomponents
Datasheet
448UD3103BDN PDF
Description
SLIDE POT 10K OHM 0.2W SIDE 30MM
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
CTS Electrocomponents
Series
448
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Tolerance
±20%
Adjustment Type
Side
Fader Type
Standard
Travel Range
30mm
Size / Dimension
Rectangular - 1.720" L x 0.858" W x 0.191" H (43.70mm x 21.80mm x 4.85mm)