Conesys AE326FF30SA (1 Box)
4.6 868 ratings
AE326FF30SA main image
Model Number
AE326FF30SA
Manufacturer
Conesys
Datasheet
AE326FF30SA PDF
Description
CONN PLUG FMALE 30POS CRIMP
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Conesys
Series
MIL-DTL-38999 Series III
Packaging
Box
Product Status
Active
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
30
Shell Size - Insert
F-30
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Crimp
Fastening Type
Threaded
Orientation
A
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum
Shell Finish
Nickel
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Ingress Protection
Material Flammability Rating
Features
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
7.5A, 13A
Voltage Rating
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C