ConductRF TSA89-E1E1-S72 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 843 ratings
TSA89-E1E1-S72 main image
Model Number
TSA89-E1E1-S72
Manufacturer
ConductRF
Datasheet
TSA89-E1E1-S72 PDF
Description
Precision RF Test Cable
In Stock : 584
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
ConductRF
Series
TSA
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Style
3.5mm to 3.5mm
1st Connector
3.5mm Plug
1st Contact Gender
Male
2nd Connector
3.5mm Plug
2nd Contact Gender
Male
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
4.95mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
32 GHz
Color
Black
Features
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C