Comchip Technology P4KE400A-HF (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 631 ratings
P4KE400A-HF main image
Model Number
P4KE400A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
P4KE400A-HF PDF
Description
DIODE TVS 342VWM 552VC DO41
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
P4KE-HF
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
342V
Voltage - Breakdown (Min)
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
552V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
720mA
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)