Comchip Technology KBPC35005-G Bulk sales (1 piece or more)
4.9 688 ratings
KBPC35005-G main image
Model Number
KBPC35005-G
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
KBPC35005-G PDF
Description
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 35A KBPC
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Diode Type
Single Phase
Technology
Standard
Voltage - Peak Reverse (Max)
50 V
Current - Average Rectified (Io)
35 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 17.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 50 V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)