Comchip Technology DF15005ST-G Bulk sales (1 piece or more)
4.9 683 ratings
DF15005ST-G main image
Model Number
DF15005ST-G
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
DF15005ST-G PDF
Description
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1.5A DFS
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Diode Type
Single Phase
Technology
Standard
Voltage - Peak Reverse (Max)
50 V
Current - Average Rectified (Io)
1.5 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 50 V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)