Comchip Technology CZRUR52C3V3 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 888 ratings
CZRUR52C3V3 main image
Model Number
CZRUR52C3V3
Datasheet
CZRUR52C3V3 PDF
Description
DIODE ZENER 3.3V 150MW 0603
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.3 V
Tolerance
±5%
Power - Max
150 mW
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
25 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C