Comchip Technology CZRUR52C33-HF (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 675 ratings
CZRUR52C33-HF main image
Model Number
CZRUR52C33-HF
Datasheet
CZRUR52C33-HF PDF
Description
DIODE ZENER 33V 150MW 0603
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
33 V
Tolerance
±5%
Power - Max
150 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 25 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C