Comchip Technology CZRUR52C24 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 845 ratings
CZRUR52C24 main image
Model Number
CZRUR52C24
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CZRUR52C24 PDF
Description
DIODE ZENER 24V 150MW 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
24 V
Tolerance
±5%
Power - Max
150 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 18 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C