Comchip Technology CZRF52C2V7 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 732 ratings
CZRF52C2V7 main image
Model Number
CZRF52C2V7
Datasheet
CZRF52C2V7 PDF
Description
DIODE ZENER 2.7V 200MW 1005
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
2.7 V
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Impedance (Max) (Zzt)
83 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
75 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C