Comchip Technology CZRF18VB-HF Bulk sales (1 piece or more)
4.7 707 ratings
CZRF18VB-HF main image
Model Number
CZRF18VB-HF
Datasheet
CZRF18VB-HF PDF
Description
DIODE ZENER 18V 200MW 1005
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
18 V
Tolerance
±2%
Power - Max
200 mW
Impedance (Max) (Zzt)
42 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 14 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C