Comchip Technology CZRF10VB-HF Bulk sales (1 piece or more)
4.9 782 ratings
CZRF10VB-HF main image
Model Number
CZRF10VB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CZRF10VB-HF PDF
Description
DIODE ZENER 10V 200MW 1005
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
Tolerance
±3%
Power - Max
200 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C