Comchip Technology CZRER52C6V2 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 676 ratings
CZRER52C6V2 main image
Model Number
CZRER52C6V2
Datasheet
CZRER52C6V2 PDF
Description
DIODE ZENER 6.2V 150MW 0503
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.2 V
Tolerance
±5%
Power - Max
150 mW
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C