Comchip Technology CZRER52C20 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 790 ratings
CZRER52C20 main image
Model Number
CZRER52C20
Datasheet
CZRER52C20 PDF
Description
DIODE ZENER 20V 150MW 0503
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
20 V
Tolerance
±5%
Power - Max
150 mW
Impedance (Max) (Zzt)
50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C