Comchip Technology CZRER24VB-HF Bulk sales (1 piece or more)
4.7 700 ratings
CZRER24VB-HF main image
Model Number
CZRER24VB-HF
Datasheet
CZRER24VB-HF PDF
Description
DIODE ZENER 24V 150MW 0503
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
24 V
Tolerance
±3%
Power - Max
150 mW
Impedance (Max) (Zzt)
62 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 18 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C