Comchip Technology CPDUC36V-HF (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 773 ratings
CPDUC36V-HF main image
Model Number
CPDUC36V-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CPDUC36V-HF PDF
Description
DIODE ESD 36VWM 58VC 0603C SOD-5
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Tape & Reel
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
100W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
10pF @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)