Comchip Technology CPDFR12V (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 755 ratings
CPDFR12V main image
Model Number
CPDFR12V
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CPDFR12V PDF
Description
TVS DIODE 12VWM 25V 1005/SOD323F
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Tape & Reel
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
25W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz