Comchip Technology CPDF24V-HF (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 840 ratings
CPDF24V-HF main image
Model Number
CPDF24V-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CPDF24V-HF PDF
Description
TVS DIODE 24VWM 25V 1005/SOD323F
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Tape & Reel
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
47W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
10pF @ 1MHz