Comchip Technology CPDF12V0U (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 865 ratings
CPDF12V0U main image
Model Number
CPDF12V0U
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CPDF12V0U PDF
Description
TVS DIODE 12VWM 24V 1005/SOD323F
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Tape & Reel
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
120W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
60pF @ 1MHz