Comchip Technology CPDF12V-HF In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 691 ratings
CPDF12V-HF main image
Model Number
CPDF12V-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CPDF12V-HF PDF
Description
TVS DIODE 12VWM 25V 1005/SOD323F
In Stock : 305
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Cut Tape
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
25W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz