Comchip Technology CPDA10C60VB-HF In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 751 ratings
CPDA10C60VB-HF main image
Model Number
CPDA10C60VB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CPDA10C60VB-HF PDF
Description
DIODE ESD ARRAY 60VWM 198W DFN25
In Stock : 2881
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Cut Tape
Type
Zener
Unidirectional Channels
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
110V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
198W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
6pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)