Comchip Technology CDSU101A-HF (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 721 ratings
CDSU101A-HF main image
Model Number
CDSU101A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CDSU101A-HF PDF
Description
DIODE SWITCHING 80V 100MA 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
80 V
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 100 mA
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)
4 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 75 V
Capacitance @ Vr, F
3pF @ 500mV, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD, No Lead
Supplier Device Package
0603/SOD-523F
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 125°C