Comchip Technology CDBD20200-HF Bulk sales (1 piece or more)
4.9 634 ratings
CDBD20200-HF main image
Model Number
CDBD20200-HF
Datasheet
CDBD20200-HF PDF
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V D2PAK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
20A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 10 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C