Comchip Technology CDBD10100-HF Bulk sales (1 piece or more)
4.9 777 ratings
CDBD10100-HF main image
Model Number
CDBD10100-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CDBD10100-HF PDF
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
850 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C