Comchip Technology CDBA3150-HF In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 626 ratings
CDBA3150-HF main image
Model Number
CDBA3150-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
CDBA3150-HF PDF
Description
DIODE SCHOTTKY 150V 3A DO214AC
In Stock : 1106
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Current - Average Rectified (Io)
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
870 mV @ 2 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 150 V
Capacitance @ Vr, F
250pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AC, SMA
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction
-50°C ~ 175°C