Comchip Technology BR25005-G (1 Tray)
4.9 621 ratings
BR25005-G main image
Model Number
BR25005-G
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
BR25005-G PDF
Description
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 25A BR
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Packaging
Tray
Product Status
Active
Diode Type
Single Phase
Technology
Standard
Voltage - Peak Reverse (Max)
50 V
Current - Average Rectified (Io)
25 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 50 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)