Comchip Technology ASMCJ85CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 869 ratings
ASMCJ85CA-HF main image
Model Number
ASMCJ85CA-HF
Datasheet
ASMCJ85CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 85V 1500W SMC BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.9A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)