Comchip Technology ASMCJ70CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 709 ratings
ASMCJ70CA-HF main image
Model Number
ASMCJ70CA-HF
Datasheet
ASMCJ70CA-HF PDF
Description
DIODE TVS70V 1500W SMC BI-DIR AU
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.3A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)