Comchip Technology ASMCJ60CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 839 ratings
ASMCJ60CA-HF main image
Model Number
ASMCJ60CA-HF
Datasheet
ASMCJ60CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 60V 1500W SMC BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Voltage - Breakdown (Min)
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.5A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)