Comchip Technology ASMCJ45CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 764 ratings
ASMCJ45CA-HF main image
Model Number
ASMCJ45CA-HF
Datasheet
ASMCJ45CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 45V 1500W SMC BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.6A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)