Comchip Technology ASMCJ43CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 847 ratings
ASMCJ43CA-HF main image
Model Number
ASMCJ43CA-HF
Datasheet
ASMCJ43CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 43V 1500W SMC BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.6A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)