Comchip Technology ASMCJ250A-HF Bulk sales (1 piece or more)
4.9 848 ratings
ASMCJ250A-HF main image
Model Number
ASMCJ250A-HF
Datasheet
ASMCJ250A-HF PDF
Description
TVS 250V 1500W UNIDIR SMC
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
250V
Voltage - Breakdown (Min)
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.7A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)