Comchip Technology ASMCJ20CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 650 ratings
ASMCJ20CA-HF main image
Model Number
ASMCJ20CA-HF
Datasheet
ASMCJ20CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 20V 1500W SMC BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.3A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)