Comchip Technology ASMCJ17CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 742 ratings
ASMCJ17CA-HF main image
Model Number
ASMCJ17CA-HF
Datasheet
ASMCJ17CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 17V 1500W SMC BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
54.3A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)