Comchip Technology ASMCJ14CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 890 ratings
ASMCJ14CA-HF main image
Model Number
ASMCJ14CA-HF
Datasheet
ASMCJ14CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 14V 1500W SMC BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
64.7A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)