Comchip Technology ASMCJ11CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 879 ratings
ASMCJ11CA-HF main image
Model Number
ASMCJ11CA-HF
Datasheet
ASMCJ11CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 11V 1500W SMC BI-DIR A
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
82.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)