Comchip Technology ASMBJ90CA-HF (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 892 ratings
ASMBJ90CA-HF main image
Model Number
ASMBJ90CA-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Datasheet
ASMBJ90CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 90V 600W SMB BI-DIR AU
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Comchip Technology
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Voltage - Breakdown (Min)
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
Automotive
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)