Comchip Technology ASMAJ90CA-HF (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 890 ratings
ASMAJ90CA-HF main image
Model Number
ASMAJ90CA-HF
Datasheet
ASMAJ90CA-HF PDF
Description
DIODE TVS 90V 400W SMA BI-DIR AU
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Voltage - Breakdown (Min)
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.7A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)